3.
Да ли је структура обавезних и изборних предмета задовољавајућа?
4.
Да ли је неопходан већи број изборних предмета који би студенте усмјеравали на одређену специјалност (површинска експлоатација, подземна експлоатација, припрема минералних сировина, експлоатација нафте и гаса) или је пак потребно да се наставни програм још више уошти у смислу добијања рударског инжењера „општег“ нивоа знања?
Ако је одговор Да навести приједлоге
5.
У случају да сматрате да је неопходна ужа специјализација рударских инжењера је ли потребно организовати наставу према модулима гдје су исти дефинисан одговарајућим комбинацијама обавезних и изборних предмета, које профилишу одређени модул ? То би подразумијевало и другачију структуру обавезних и изборних предмета!
Ако је одговор Да навести приједлоге и сугестије
6.
По Вашем мишљењу да ли би теренска настава требала бити обавезна и требала бити бодована у оквиру предвиђеног броја ЕЦТС бодова
7.
Ниво теренске наставе је неопходно развијати. По Вашем мишљењу како би се практична-теренска настава требала организовати?
8.
Да ли би требало дефинисати трајање теренске наставе и колико би трајала иста у зависности од године студија и нивоа знања и обучености студената прије него што се пошаљу на теренску наставу?
9.